Norsk arbeidsgiver med ansatte i utlandet - må jeg levere a-melding?


- En norsk arbeidsgiver som utbetaler lønn og godtgjørelser mv. for arbeid utført i utlandet til en person som er skattepliktig som bosatt i Norge etter intern rett, vil ha full opplysningsplikt etter skatteforvaltningsloven § 7-2.

- En norsk arbeidsgiver som utbetaler lønn og godtgjørelser mv. for arbeid utført i utlandet til en person som ikke er skattepliktig som bosatt i Norge etter intern rett, vil ha en begrenset lønnsopplysningsplikt etter skatteforvaltningsforskriften § 7-2-7.

Fant du det du lette etter?

Takk for tilbakemeldingen.

Åpne kontaktskjema